Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekKde nás najdete :


 

 

 

Naše skautské středisko Vysoký Kámen je jednoduché nalézt. Město Luby, tak se jmenujeme. Sídlíme v naší krásné České republice v Západním koutu. Náš kraj je Karlovarský, od tohoto města jsme vzdáleny 55 km. A okres, kam patříme je Chebský. Cheb je od nás jen 26 km. Mezi další větší město, které s námi sousedí a stojí za připomínku, je Sokolov. To najdete asi po 23 kilometrech. Rovněž do Německa to je kousíček. Dost lídí k našim sousedům jezdí dokonce i na kole. Německo je vzdálené asi 15 km. 


 

Pokud chcete nalézt město Luby, a nevíte si rady dopravními prostředky, tak poradím. jezdí k nám osobní vlak z výchozí stanice Cheb. Luby jsou její konečnou stanicí. Jízdní řád platný pro rok 2009 najdete pod číslem 196 na adrese :

http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=jizdni-rady-2008-2009

 Vlakové nádraží v Lubech je vysoko postavené, a vy, pokud chcete navštívit klubovnu Vysokého Kamene, jděte od nádraží po levé straně. Cesta směřující z kopce dolů, vás vede okolo panelových domů. To míříte pořád z kopce až narazíte na kulturní dům. Ten stojí po pravé straně. ještě kousek níž (jen pár kroků -asi tak 100) a natrefíte na silniční křižovatku. Od vlaku jste ušli až sem asi 1000 kroků, 300 metrů. Od křižovatky putujte rovně, okolo obchodu Euro market. ten je rovněž po pravé straně. Po 200 metrech vedoucí do kopečku naleznete Městský úřad. Pořád nikam neodbočujte a miřte stále po hlavní silnici. Další místo které minete po 100 metrech je čerpací stanice. Když se dáte ještě víš, naleznete odbočku na Kraslice. U té odbočky je však cesta do leva. Je to taková vedlejší cesta, auta tam však smějí. Tato cesta je ta, po které půjdete. Za dalších asi 300 metrů je už takzvaný autopark, kde sídlí náše středisko.


 

Jestli se vám však nechce putovat vlakem, nebo dáváte přednost autu, i zde máme návod jak se do Lubů dostat.

A: jedete směrem z Prahy, nebo z Karlových Varů

     Od Karlových Varů pojedete směrem na Sokolov. Na první odbočce u Sokolova, sjeďte a po pravé straně minete Kaufland. Když pojedete stále po hlavní silnici, narazíte na první světelnou křižovatku. Odbočute do leva. minete po levé straně stojící autobusové nádraží a po pár vteřinách uvidíte i vlakové nádraží. Držte se tentokráte polevé straně. Když pojedete podél kolejí, tak další obec kterou minete jsou Citice. V Citicích je menší křižovatka s dvěma směry. Jedna doleva, druhá doprava. Dejte se po té pravé straně. Jako vždy, stále se dejte po hlavní silnici. Další obec je Bukovany. jeďte pořád po značené hlavní silnici (nikam neodbočovat) až dojedete do dalšího městečka, a to Chlum svatého Máří. Pořád nikam neodbočujte a jeďte po hlavní. Za další asi 3 kilometry je další město. Kaceřov. Na začátku už zpomalujte u křižovatky, jsou další cesty. Jedna doprava (směr Kynšperk nad Ohří), rovně (Hartoušov) a doleva(směr Hluboká, Horka, Kopanina). Odbočte doleva až trefíte na Hlubokou. Po stále hlavní silnici minete ještě obec Horka, a po dalších 3 kilometrech Kopaninu.Od Kopaniny je po hlavní silnici další městečko Nový Kostel. Je zde podél hlavní silnice a polevé straně obchod. U křižovatky s hlavní silnicí směřující doleva, se dejte po ní. Dorazíte na další křižovatku. Doprava se dáte do Chebu. Do levé strany, po které se dáte, dorazíte konečně do Lubů. V Lubech minete pár rodinných domů a dorazíte na křižovatku. Dejte se doprava. Projedete okolo euromarketu (po pravé straně), dál pak benzínové pumpy (po levé straně). U další - poslední - křižovatky s cedulí na Kraslice po levé straně zpomalte. Dejte se po menší, vedlejší cestě  do prava. Po pár metrech jste konečně trefili v Lubech známý autopark, kde sídlí naše skautské středisko.


 

Mapa města Luby a jeho okolí je zde :

 

www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Luby@sss=1@ssp=128417408_136391936_128647552_136599936@x=128851968@y=136433664@z=9


Pokud pojedete z Chebu, tak tady je pár rad :

Z Chebu jeďte na Františkovy Lázně. Po levé straně minete Františkovy lázně a u křižovatky, kterou protíná i železnice je odbočka do leva. Po té se dejte asi 400 metrů. u první odbočky do prava odbočte. První obec je Horní Lomany. Po hlavní cestě narazíte ještě na obec Nový Drahov. Opět nikam neodbočute, miřte na další město, které je Skalná. Když minete po levé straně fotbalové straně a projedete Skalnou, tak po 2 kilometrech přejedete železniční přejezd.Po 1 km je městečko Křižovatka. Za asi dalších 3 kilometrech je odbočka doprava, ukazující na Nový Kostel. Tam však nepojedete, miřte stále rovně, až konečně narazíte na město Luby. A kudy k nám do klubovny je popsáno výše.